proEATS - dieta i trening dla sportowców

Sport jest tym, co napędza ludzkość od wieków. W naszym DNA jest rywalizacja i chęć udowodnienia swojej wyższości. To właśnie dlatego, amatorzy chętnie biorą udział w zawodach, a zawodowcy nieustannie podnoszą swoje umiejętności. Niezależnie od tego, jaki poziom prezentują, każdy sportowiec chce jutro być lepszy niż jest dzisiaj.

Jeśli w tym opisie znajdujesz cząstkę siebie, to jesteś w dobrym miejscu. proEATS jest dla Ciebie!

O projekcie

Portal proEATS został stworzony dla sportowców, którzy chcą osiągać coraz lepsze wyniki. Nie ma przy tym znaczenia, czy uprawiasz sport amatorsko, czy też jesteś zawodowcem. Dla nas liczy się chęć nieustannego podnoszenia sobie poprzeczki. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu dietetyka, trenera i specjalisty od przygotowania mentalnego jesteś w stanie poprawić swoje wyniki. I my to wsparcie chcemy Ci dać!

Nasi specjaliści tworzą treści w formie artykułów, video i webinarów – dzięki nim podniesiesz swój poziom świadomości na temat diety, treningu, regeneracji, zdrowia oraz sfery mentalnej. Pozwoli Ci to lepiej zaplanować proces treningowy, a także świadomiej układać dietę. Oferujemy również konsultacje dietetyczne dla sportowców i plany treningowe dla biegaczy, piłkarzy, zawodników sportów walki, triathlonistów i nie tylko. Profesjonalne wsparcie jest gwarancją szybszego osiągnięcia założonego celu.

Kto go tworzy?

proEATS tworzą dietetycy, fizjoterapueci, trenerzy mentalni, psychologowie i trenerzy przygotowania motorycznego. Mimo że każdy z nas wywodzi się z innego sportu, to wszystkich nas łączą trzy rzeczy:

1

Pasja do sportu

2

Profesjonalizm

3

Duże ambicje

Taka mieszanka jest wręcz wybuchowa – szczególnie jeśli na swojej drodze spotkamy sportowca, który chce osiągnąć więcej!

Szybciej, wyżej, mocniej!

Znasz to uczucie, gdy na ostatnich metrach wyczerpującego biegu wyprzedzasz kolejnych biegaczy? Lub to, kiedy schodzisz zmęczony z maty treningowej? A może to, gdy strzelasz gola decydującego o zwycięstwie? Produkowane w takich momentach serotonina, dopamina oraz endorfiny są jak zastrzyki pełne energii, samozadowolenia i motywacji. Każdy, kto doświadczył tego uczucia chociaż raz, chce do niego wracać. Nic w tym dziwnego. Jak twierdzi John J. Ratey, profesor psychiatrii Szkoły Medycznej Harvardu, aktywność fizyczna ma większy wpływ na umysł, niż ciało.

Najprzyjemniej to uczucie smakuje, gdy przełamujemy własne słabości, przesuwamy limity i bijemy rekordy. To właśnie dlatego, motto olimpijskie brzmi “szybciej, wyżej, mocniej!”. Oznacza to nie tylko naginanie kolejnych życiówek, ale przede wszystkim ciągły rozwój. Możesz go sobie zapewnić, dzięki współpracy z nami!

3 elementy sukcesu sportowca

Wyróżniamy trzy elementy odpowiedzialne za sukces sportowy.

1

Dieta

Nawet najlepsza maszyna nie pojedzie daleko bez odpowiedniego paliwa. Tym dla sportowców, również amatorów jest dieta. Dostarczenie odpowiednich makroskładników oraz witamin zapewnia energię na cały trening, dzięki czemu jesteś w stanie osiągnąć lepsze efekty podczas ćwiczeń i zawodów. Dobrze zbilansowane posiłki poprawiają także koncentrację oraz odpowiadają za szybszą regenerację mięśni. Nie bez powodu sportowcy mawiają, że formę robi się w kuchni.

Naszym celem jest, aby zmiana sposobu odżywiania nie była dla Ciebie jedynie kaprysem, ale stała się nawykiem.

2

Trening

Systematyczny, zaplanowany i odpowiednio intensywny – tylko taki trening sprawia, że Twój organizm jest w stanie wykonać progres. To właśnie dlatego, oferujemy wiedzę oraz wsparcie profesjonalnych trenerów przygotowania motorycznego, trenerów biegania, czy instruktorów fitness. Ich porady sprawią, że twój proces treningowy będzie skuteczniejszy!

3

Sfera mentalna

Motywacja, pewność siebie i równowaga psychofizyczna są równie ważne dla sportowców, co dieta i trening. To właśnie dlatego, tak dużo uwagi poświęcamy rozwijaniu tych kompetencji u zawodników. Dzięki poradom trenerów mentalnych i psychologów sportowych jesteś w stanie funkcjonować w sporcie w sposób bardziej świadomy. Unikniesz przez to szybkiego wypalenia, a Twoja motywacja ciągle będzie na wysokim poziomie!

Stwórz fundamenty!

Zanim ruszysz na kolejny trening, mecz, czy zawody zadbaj o swoją dietę, plan treningowy i mentalność. Stworzone w ten sposób fundamenty będą stanowić podwaliny pod późniejszy sukces!